Europejski Dzień Sportu Szkolnego

   30 września nasza szkoła po raz pierwszy obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego. To wielkie międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys szkół w 38 krajach na całym świecie.
   Serdecznie zachęcamy do wspólnego spędzani a czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii, dlatego 30 września w naszej szkole będzie obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia.

Zadania z informatyki klasa 8

Adresowanie bezwzględne zapobiega zmianie adresu w formule po przekopiowaniu do innej komórki. Adres bezwzględny (zwany zamrożonym, zablokowanym) zawiera znak $ (dolara) przed literą kolumny i numerem wiersza np.$A$1. W formule przekopiowanej do innej komórki pozostaje ten sam zablokowany adres.

Adresowanie mieszane polega na zablokowaniu albo wiersza, albo kolumny np. $A1, A$1. 

#Laboratoria Przyszłości

W ramach realizacji rządowego projektu „Laboratoria przyszłości” w kl. „0” wychowawca Aleksandra Kiepas przeprowadziła zajęcia pt. „Geometryczne pojazdy latające” a w kl. I wychowawca Barbara Pikus przeprowadziła zajęcia „Wyprawa na wyspę tolerancji”. Na zajęciach zostały wykorzystane klocki Korbo zakupione dzięki wsparciu w/w rządowego projektu. Zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości, ale przede wszystkim dzieci miały możliwość… Czytaj dalej #Laboratoria Przyszłości

Akcja #biegfairplaypkol

Pogoda jest łaskawa, nawet bardzo łaskawa – pięknie, słonecznie i ciepło. Idealnie by uczcić Dzień FAIR Play, nasza szkoła przyłączyła się do akcji #BiegFairPlayPKOl z okazji Światowego Dnia Fair Play organizowanej przez Polski Komitet Olimpijski. Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami zebrali się na boisku szkolnym gdzie wspólnie rywalizowali w zorganizowanym „Biegu Fair Play”. Krótka,… Czytaj dalej Akcja #biegfairplaypkol