Ogłoszenie

W dniu 22.09.2021 (środa) odbędzie się spotkanie z rodzicami: klasy 0 – 3 – godzina 16.00, klasy 4 – 8 – godzina 17.00. Serdecznie zapraszamy

Ogólnopolski Program Kraina Zmysłów

Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu Kraina Zmysłów „sensoryczne się rozwijam, bo skaczę, biegam, badam i dotykam”. Głównym celem jest upowszechnianie metody integracji sensorycznej oraz dostarczanie dzieciom bodźców sensorycznych .

X edycja akcji Narodowe Czytanie

Popularyzacja  sztuki  i   kultury   polskiej   to  jedno   z   najcenniejszych  działań dla całego narodu. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką zainicjowali jubileuszową X edycję akcji Narodowego Czytania. W roku 2021 wybranym utworem jest ,,Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

W związku z tym na oficjalnych kanałach Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego:

Facebook

You Tube

Ogłoszenie dla rodziców

Od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie (tzw. 300+) w ramach programu „Dobry Start” przyznaje i wypłaca ZUS. Program uprawnia do jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny — czyli wyprawki szkolnej. Wniosek można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.  Pieniądze  wypłacane są wyłącznie na rachunek bankowy.

Rodzice — bez względu na dochody — mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20 roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

ZUS O/Kielce organizuje od 1 lipca 2021 mobilne punkty informacyjne w siedzibach urzędów miast i gmin głównie tam, gdzie nie ma placówki ZUS.  Od września istnieje możliwość przyjazdu pracowników ZUS do szkoły by rodzice, którzy nie mają możliwości złożenia wniosku przez internet, mogli to uczynić. Akcja w zależności od ilości osób  trwa 2-3 godziny.

Jeżeli Państwo będziecie zainteresowani tą informacją. Szkoła może udzielić wszelkich informacji na ten temat. Zainteresowane osoby proszę o kontakt u dyrektor szkoły.

Więcej informacji: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start

Szkółka kajakarska 2021

Jak co roku uczestniczymy w organizacji szkółki kajakarskiej dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Brody. Cieszymy się że jako szkoła możemy wspierać tak ciekawe i atrakcyjne zajęcia.

Zakończenie roku w przedszkolu

Chociaż słońce jasno świeci. Trochę smutne są dziś dzieci. Bo koniec roku, przedszkola mija czas. Teraz wakacje czekają nas.

9 lipca 2021 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyła Pani Dyrektor oraz rodzice.

DLA DZIECI I RODZICÓW
ŻYCZĄ DYREKTOR I PRACOWNICY ZESPOŁU SZKOLNO – PRZEDSZKOLNEGO W RUDZIE

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. To czas podsumowania całego roku pracy naszych podopiecznych, wyróżnienia tych najbardziej pracowitych w roli ucznia💪. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie Nagrody Wójta 🏆 za najlepsze wyniki w nauce dla ucznia Damiana Iwana. Nagrodę w imieniu Wójta Gminy Brody wręczyła dyrektor szkoły Ewa Stawiarska. Wręczone zostały również stypendia naukowe dla najlepszych uczniów naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów. Uroczystość umilił występ artystyczny uczniów klasy 6 i 4 pod kierunkiem pani Doroty Strojnej-Imos. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy udanych wakacji!

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 25 czerwca 2021r. według harmonogramu:


godz. 8.00 – zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się w kościele parafialnym w Krynkach;


godz. 9.00 – w sali gimnastycznej ZSP Ruda rozpocznie się uroczyste zakończenie roku szkolnego, wręczenie nagród i dyplomów uczniom naszej szkoły.

Terminy wywiadówek ( on-line, poprzez platformę Teams )

27.05.2021r. kl.III godz.16.00
kl.II godz.16.30
kl.I godz. 17.00
kl.”0” godz.17.30

28.05.2021r.

kl.IV godz. 16.00
kl.V godz.16.30
kl.VII godz 17.00

Drodzy Uczniowie i Rodzice kl. I-III z radością informuję Was, że od dnia 4 maja wracamy do szkoły. Do zobaczenia w salach lekcyjnych oraz korytarzach ZSP w Rudzie.

Ewa Stawiarska  – dyrektor szkoły.

Światowy Dzień Ziemi

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi na lekcji przyrody w klasie 4 uczniowie obejrzeli edukacyjny film o skutkach zanieczyszczeń Ziemi oraz o sposobach ochrony naszej Ziemi przed nadmiernym zanieczyszczeniem. Po obejrzeniu filmu uczniowie przygotowali plakaty pod hasłem: Ziemia nasza planeta.

Komunikat

WAŻNE!!!

Warunkiem obecności ucznia na lekcji jest zalogowanie się na platformie TEAMS i włączenie kamerki – obowiązkowo. Mogą też Państwo wypożyczyć sprzęt do nauki zdalnej.

Drodzy Rodzice i Uczniowie, zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania szkół podstawowych dyrektor ZSP w Rudzie informuje:

✔️klasy IV, VI, VII od najbliższego poniedziałku tj. 26.10.2020r. do 08.11.2020r. będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych zdalnie, według obowiązującego planu nauczania;

✔️w klasach 0, I, II, III zajęcia odbywać się będą w sposób stacjonarny zgodnie z obowiązującym planem nauczania. Pozdrawiam serdecznie. Ewa Stawiarska

Dziennik elektroniczny UONET+ – informacja

Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!

W naszej szkole  od 1 września 2020 funkcjonuje dziennik elektroniczny UONET+ firmy VULCAN. Gdzie możecie sprawdzić postępy w nauce. Do dziennika może zalogować się zarówno Rodzic jak i Uczeń. Potrzebny jest do tego adres e-mail, który wcześniej został podany wychowawcy do kontaktu.

Poniżej przedstawiam procedurę pierwszego logowania do dziennika elektronicznego.

  1. Wejdź na stronę szkoły https://www.zspruda.pl/ w zakładkę VULCAN e-Dziennik lub na https://uonetplus.vulcan.net.pl/brodypowiatstarachowicki/. Link do logowania znajduję się również na szkolnym Facebooku.
  2. Wyświetli się powitalna strona systemu.
  3. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który wcześniej został podany do kontaktów ze szkołą.
  4. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.
  5. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.
  6. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.  
  7. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

Możesz obejrzeć film i dowiedzieć się, jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika:  

W razie problemów np. konieczności zmiany adresu e-mail, proszę o kontakt: e-mail: iza190@onet.pl lub telefoniczny.

Ogłoszenie

Informacja 15, 16 października 2020r. – dni dyrektorskie, wolne od zajęć dydaktycznych, 8.00-14.00 dyżury nauczycieli. 14 października – Dzień Edukacji Narodowej.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek po raz 10 obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Nasi uczniowie tradycyjnie przyłączyli się do tego wydarzenia. W tym dniu w zabawowej formie mogli nadrobić „tabliczkowe” zaległości i uświadomić sobie o jej przydatności w życiu codziennym. Poprzez gry i zabawy matematyczne w ciekawy sposób doskonalili… Czytaj dalej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Prace klasy 0

Kasztany już zaczynają spadać nam na głowy. To najlepszy czas na stworzenie ludzików i figurek z darów jesieni. Bawiliśmy się wspaniale! A oto efekty pracy dzieci z kl. „0”

Światowy Dzień Jabłka

28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Zajęcia z jabłkiem w roli głównej prowadzone były na lekcjach przyrody w klasie 4. Celem zajęć było propagowanie zdrowego odżywiania się, a przede wszystkim zachęcenie do częstego spożywania jabłek.

Sadzimy drzewa

Sadzimy W ramach akcji sadzimy jako szkoła otrzymaliśmy sadzonki dębów. Dziś posadziliśmy je na terenie wokół szkoły. Teraz uczniowie będą mogli obserwować jak dęby rosną i zamieniają się w piękne i silne drzewa. Lasy Państwowe dziękujemy.

Sprzątanie Świata w naszej szkole

W tym roku uczniowie naszej szkoły jak zwykle włączyli się do akcji „Sprzątanie Świata”. Najważniejsze to nie zaśmiecać najbliższego otoczenia i dbać o jego czystość. Dlatego nasze działania rozpoczęliśmy od zrobienia porządku na terenie placu zabaw i boiska szkolnego. Aby podtrzymać naszą coroczną tradycję uczniowie przygotowali gazetkę o ochronie środowiska, w klasach odbyły się pogadanki,… Czytaj dalej Sprzątanie Świata w naszej szkole

Narodowe czytanie

Nasza szkoła, podobnie jak w roku ubiegłym przyłączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku uczniowie kl. VI i VII w swoich klasach czytali fragmenty ” Balladyny”.

Korzystając z pięknej pogody dzieci z przedszkola wraz ze swoimi paniami porządkowały ogródek przedszkolny. Dzielne przedszkolaki pomagały przy ścinaniu słoneczników.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Serdecznie witamy wszystkich po wakacyjnej przerwie: dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Szczególnie cieszymy się z pierwszego spotkania z nowymi przedszkolakami i pierwszoklasistami. 👍Wszystkim życzymy powodzenia w tym nowym roku szkolnym. Dzisiejszy dzień to także 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej, dziękujemy Dominikowi(kl. 7) za przygotowanie referatu na ten temat. 🙂W naszej szkole pracują… Czytaj dalej Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Ogłoszenie

Tegoroczna uroczystość dla dzieci w gminie Brody odbędzie się pod hasłem „#Zostańwdomu a my przyjedziemy do Ciebie!” W dniach 1-2 czerwca wypatrujcie koło swojego domu głośnego, kolorowego auta z bajkowymi postaciami.Na to wydarzenie pod honorowym patronatem Wójta Gminy Brody Marzeny Bernat zaprasza: Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach oraz Stowarzyszenie Profilaktyczno-Społeczne „Azyl”. Mobilny Dzień Dziecka,… Czytaj dalej Ogłoszenie

Certyfikat Kreatywnego Przedszkolaka

Kochane Dzieci ! Bardzo miło jest nam Was poinformować, iż otrzymaliśmy certyfikat „Kreatywnego Przedszkola”, to dzięki naszej wspólnej ciężkiej pracy, osiągnęliśmy tak wiele. Jesteśmy z Was bardzo dumne!!!

Plan zajęć online

Drodzy Uczniowie i Rodzice Poniższy plan zajęć dla klasy V I VI obejmuje zajęcia tylko i wyłącznie online. Z nauczycielami kontaktujecie się również przez pocztę elektroniczną oraz telefonicznie jak dotychczas.  

Pedagog szkolny radzi

Jak poradzić sobie z nauką w systemie zdalnym? Ćwiczenia dobrej pamięci. Co robić z dzieckiem w czasie nudy? Jaki mamy wpływ na podniesienie swojej odporności? Terapeutyczne i rozwijające zabawy z dzieckiem Stres odosobnienia – jak sobie z nim radzić?

Ogłoszenia

Drodzy Uczniowie Jeśli pojawiłyby się u Was problemy z dostępem do komputerów, które są Wam niezbędne do nauki zdalnej, zgłoście problem do swoich wychowawców. Jest bowiem możliwość wypożyczenia laptopów lub tabletów ze szkoły. Pozdrawiam Was serdecznie. Ewa Stawiarska Drodzy Rodzice Jeśli Wasze dziecko ma problem z dostępem o komputera, który jest niezbędny do nauki zdalnej,… Czytaj dalej Ogłoszenia

Ogłoszenie

Witam Was. Przesyłam instrukcję obsługi do programu G Suite. Proszę zapoznać się w jaki sposób należy się logować. (Informatyka) Klasa 6 – zostajemy przy Zoomie. Klasa 5 – proszę zapoznanie się z instrukcją i o zalogowanie się na utworzone konta. Wszystkie konta i hasła prześlę jutro na grupę – Zdalne Nauczanie. Instrukcja logowania się do… Czytaj dalej Ogłoszenie

Informacje pedagoga

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Propozycje ćwiczeń zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Ćwiczenia wspomagające kompetencje społeczno – emocjonalne.

Zdalne nauczanie

Zabawy edukacyjne dla przedszkolaków Zadanie na dziś wchodzimy na stronę Zdalne lekcje wybieramy oddział przedszkolny słuchamy wiersza „Przyjście wiosny” oraz oglądamy film „Zwiastuny wiosny” i „Przyjście wiosny”. Robimy wiosenne karty pracy tj. 5 punktów. www.superkid.pl www.kiddoland.pl www.domowyprzedszkolak.pl   Linki do stron edukacyjnych Linki do stron edukacyjnych https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje W-f w domu-ćwiczenia     Ćwiczenia logopedyczne Ćwiczenia… Czytaj dalej Zdalne nauczanie

Ogłoszenie

DRODZY RODZICE        Decyzją Ministra Edukacji Narodowej, zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze na terenie całej Polski w dniach od 12-25 marca 2020r.         Również nasza szkoła oraz przedszkole  zawiesza zajęcia  dydaktyczno – wychowawcze. Jednak w dniach 12-13 marca 2020r.  nauczyciele będą pełnić dyżury na świetlicy szkolnej w celu zapewnienia dzieciom.          W załączeniu podajemy komunikat Kuratora… Czytaj dalej Ogłoszenie

Ogłoszenie

Zwracamy się z prośbą, aby nie wysyłać do szkoły dzieci chorych, przeziębionych. Jeżeli dziecko wróciło z terenów występowania koronowirusa i ma objawy grypopodobne należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.