Dzień Europy

W środę 11.O5.2022r. uczniowie wszystkich klas naszej szkoły świętowali Dzień Europy. Z tej okazji odbyły się prezentacje wylosowanych krajów oraz występy wokalne w obcych językach. Można było usłyszeć ze sceny piosenki w języku angielskim – oczywiście najpopularniejsze- ale także śpiewano po włosku i hiszpańsku. Poszczególne klasy prezentowały plakaty z symbolami różnych krajów, a także charakterystyczne przywitania i pożegnania. Nie zabrakło barwnych strojów. Podziwialiśmy klasę drugą przebraną za bogów i boginki greckie, ale także brytyjski mundur żołnierski, francuskie berety i apaszki, zieleń Irlandii czy stroje wprost z Hiszpanii. Była to nie tylko wspaniała lekcja o narodach europejskich, ale także świetna zabawa. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i rodzicami po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, za co bardzo dziękują organizatorki – Renata Wójcik i Dorota Strojna-Imos.