Uroczyste pożegnanie klas ósmych

Dnia 11 maja 2022 r. odbyło się w murach naszej szkoły uroczyste pożegnanie klasy ósmej. Po raz pierwszy żegnaliśmy absolwentów Szkoły Podstawowej w Rudzie, więc nie obyło się bez nowych ceremonii. Ósmoklasiści posadzili własne drzewo i zasypali obok niego kapsułę czasu z listami do siebie za dziesięć lat. Zachowali w niej również wspomnienia o najlepszych momentach ze swojego pobytu w szkole. Za dekadę kapsuła zostanie uroczyście otwarta i dorośli już ludzie będą mogli porównać swoje plany z rzeczywistymi dokonaniami. W uroczystości brała udział kadra nauczycielska, rodzice, pracownicy szkoły, a także sołtys wsi Ruda, który nie zapomniał o słodkim prezencie dla uczniów. Swoich starszych kolegów żegnali siódmoklasiści. Wzruszające wiersze, piosenki, kwiaty, gratulacje i podziękowania wypełniły akademię, zakończoną pięknym wykonaniem poloneza. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na krótką podróż w przeszłość za sprawą prezentacji złożonej ze zdjęć obecnych absolwentów zebranych z poprzednich ośmiu lat spędzonych w szkole.