#Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022

W ramach innowacji pedagogicznej „Czytajmy razem” prowadzonej w klasach „0”-I obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypadł w tym roku na 29 września. I Jest to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne.
Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.
Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzieci mogły też zobaczyć jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ulubionych książkach ale przede wszystkim wysłuchać utworu Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka” i spędzić miłe chwile wśród swoich rówieśników.