#Laboratoriaprzyszłości

#Laboratoriaprzyszłości
W miesiącu wrześniu, podczas zajęć informatyki w klasach V-VIII realizowaliśmy działania w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Dzieci zapoznały się z działaniem nowoczesnej drukarki 3D Flashforge Adventurer 3, którą zakupiła nasza szkoła. Zainteresowanie wzbudzały przykładowe modele 3d prezentowane na zajęciach. Sporo emocji towarzyszyło uruchomienie drukarki.
Nasi uczniowie śledzili etapy nakładania warstw i stopniowego tworzenia modelu. Pod kierunkiem nauczyciela, każdy z nich założył konto w programie Tinkercad, służącego do tworzenia modeli 3D.
Zapoznali się z działaniem programu, wykonując proste modele m. in tworzenie napisów, figur oraz nakładanie ich na siebie, a następnie grupowanie. Już niebawem pojawią się pierwsze wydruki, którymi twórcami będą nasi uczniowie.