Wizyta w Kole Gospodyń Wiejskich – Rudzianie

W pierwszy dzień wiosny starsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję gościć w Koło Gospodyń Wiejskich Rudzianie. Zostaliśmy zaproszeni na warsztaty robienia kwiatów do palm wielkanocnych.

Pani Krystyna Bidzińska rozpoczęła spotkanie prelekcją o tradycji i symbolice wielkanocnej. Następnie obejrzeliśmy film o zeszłorocznym konkursie palm w naszej parafii, po czym odbył się tematyczny konkurs wiedzy prowadzony przez panią Annę Zawłocką – nagrodami były oryginalnie zapakowane słodycze. Ostatnim elementem spotkania były warsztaty rękodzieła kwiatowego, w których brała również udział radna – pani Beata Szustak.

Dzieci wraz z nauczycielami oraz dyrektorką, panią Ewą Stawiarską, uczestniczyły w ciekawych zajęciach o polskich tradycjach. Ważna jest również współpraca i integracja nie tylko środowiskowa, ale i międzypokoleniowa. Po raz kolejny społeczność szkolna i koło gospodyń spotkały się na wspólnej płaszczyźnie. Liczymy na dalszą współpracę i bardzo dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie oraz słodki poczęstunek.