„Szkoła pamięta”

Jesteśmy dumni z ogłoszenia, że nasza szkoła włączyła się w tegoroczną edycję projektu „Szkoła pamięta”, zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Naszym celem jest nie tylko uczestnictwo, ale także głębokie zaangażowanie w pielęgnowanie pamięci o zmarłych oraz historii i bohaterach naszego kraju i regionu.

W ramach tego pięknego projektu nasi uczniowie uczestniczyli w inspirujących lekcjach wychowawczych poświęconych tematyce pamięci. Dodatkowo, odwiedziliśmy pobliskie cmentarze oraz miejsca pamięci, by zapalić znicze i oddać hołd zmarłym. To były momenty refleksji, które pomogły nam jeszcze bardziej docenić naszą historię i dziedzictwo.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w ten projekt. To nasza wspólna odpowiedzialność, aby przekazać młodym pokoleniom wartość pamięci i historii. Razem tworzymy społeczeństwo, które nie zapomina o swoich korzeniach.

Cieszmy się tym, że możemy być częścią inicjatyw tak ważnych jak „Szkoła pamięta” i kontynuujmy pielęgnowanie pamięci przez cały rok.